Loading ...

Direct informatie? 0528 23 60 30

Of mail naar planning@desteven.nl

Kort van stof zijn

Ben je kort van stof? Zeggen mensen dat je kort van stof bent? In dit artikel probeer ik uit te leggen wat het betekent, wat de oorzaken en gevolgen zijn en wat de kracht is die er achter zit.

Betekenis en definitie

Wanneer je kort van stof bent dan herken jij vast een aantal van onderstaande kenmerken:

  • je hebt weinig woorden nodig om veel te vertellen
  • je verspilt vooral geen woorden in die zin: je zegt niet gauw een woord te veel
  • je komt snel tot de kern en essentie
  • je hebt een kortdurend betoog wanneer je iets vertelt
  • je vertelt iets zonder omhaal van woorden

Ben jij kort van stof?

Doe de communicatietest!

Bij De Steven kun je een communicatietest doen om inzicht te krijgen in jouw sterke punten en valkuilen, wanneer het over communicatie gaat.

Zo krijg je inzicht in jouw communicatie-ontwikkeldoelen!

Meer informatie

Communicatietraining

Wil je een training volgen om jouw communicatievaardigheden te ontwikkelen?

  • individuele communicatietraining
  • teamtraining communicatie verbeteren

Communicatietraining

Kwaliteit

Ik begin positief omdat er een kwaliteit achter zit. Lees mijn artikel over kernachtig communiceren en als je dan toch bezig bent: misschien past de kernkwaliteit bondigheid wel bij jou. Het kan heel goed dat deze twee kwaliteiten (kernachtig en bondig) bij jou passen. Wat is er dan aan de hand? Jouw kracht is dat je kernachtig en bondig bent. Maar de valkuil is dat je (te) kort van stof bent. En dat betekent dat je te weinig woorden gebruikt om iets te vertellen.

Wat is er mis mee?

Is er wat mis mee? Ik bedoel: is er wat verkeerd wanneer je kort van stof bent? Ik vind van wel.

  • soms vallen er ongemakkelijke stiltes in een gesprek
  • de ander kan het gevoel krijgen dat hij/zij de woorden uit jou moet trekken
  • het gesprek wat je voert is weinig onderhoudend en neigt naar saaiheid
  • je kunt de ander verliezen als toehoorder
  • de ander zou jou minder goed kunnen begrijpen door jouw ingeperkte verhaal
  • het kan overkomen als zijnde weinig gemotiveerd om iets te vertellen

Leerdoelen

Een leerdoel kan zijn dat jij allereerst de kwaliteit bondigheid en kernachtigheid blijft benutten maar dat je toch wat meer woorden gebruikt dan je soms gewend bent. Misschien kun je leren om wat meer verhaal te maken. Wellicht zou je wat meer communicatieve souplesse kunnen tonen of met wat meer flair communiceren dan je nu soms doet.

Allergie

Wat is jouw allergie? Ik hoef geen 10x te raden. Jouw irritatie is wanneer mensen te lang van stof zijn, breedsprakig, teveel uitweiden etc.

Training communicatie en gesprekstechnieken

Wil je een training communicatie en gesprekstechnieken volgen?

Communicatietraining

Testen, webinars en E-book

Bekijk onze webshop waar je tal van aanbiedingen treft zoals:

  • Webinar over persoonlijke communicatie
  • E-book over authentiek communiceren (in PDF)
  • Communicatietest

ebook communicatie

Webshop De Steven

Auteur

Dit artikel is geschreven door Jan Stevens. Jan Stevens is eigenaar en oprichter van De Steven training & coaching (www.desteven.nl). Op deze website tref je meer dan 2000 blogs over persoonlijke ontwikkeling, loopbaan, leiderschap, teamontwikkeling, hoogsensitiviteit en hoogbegaafdheid. 

Jan Stevens


Jezelf kwijtraken en jezelf hervinden

De verbinding met jezelf kwijtraken door depressie, burn-out of een andere oorzaak is heftig. Maar het brengt je ook dichter bij je authentieke zelf. In het e-book 'Jezelf kwijtraken en jezelf hervinden' vind je een wereld aan herkenning. Er zijn al bijna 5000 exemplaren verkocht. Dit zijn de reacties:

  • "Toen ik begon te lezen barstte ik in huilen uit: ik voelde me gehoord."
  • "Eindelijk eens iemand die in klare taal zegt hoe het is."
  • "Precies wat er in mijn leven is gebeurd."
  • “Zelden zo'n kernachtige uiteenzetting gelezen (heel wat boeken zijn de revue gepasseerd).”

Ebook jezelf kwijtraken

Meer informatie

Nieuw: online training hoogbegaafdheid ontdekken en verkennen

Hoogbegaafd online training

Heb jij je wel eens stiekem afgevraagd of je misschien hoogbegaafd bent? Of heb je daar enigszins een vermoeden van? En hoe kwam je dat op het spoor? Omdat je vastliep in je werk, in een arbeidsconflict, in je communicatie of in het omgaan met tijd? Of merk je dat je soms ergens in vastloopt zonder dat je precies begrijpt waarom?

Deze training is bedoeld voor jou als je jouw hoogbegaafdheid verder wilt ontdekken en verkennen en wanneer je daarin nog zoekende bent.

De training bestaat uit 12 video’s (totaal ca. 4 uur) en opdrachten die je uitnodigen om stil te staan bij je ervaringen, je manier van denken en voelen en de uitdagingen waar je als hoogbegaafde vaak tegenaan loopt. Elke module bevat theorie en reflectievragen.

Meer informatie over de training

De nieuwste podcast

In een podcast met Katelijne Vermeulen verkennen we wat het betekent om jezelf kwijt te raken en misschien nog belangrijker: hoe je jezelf weer kunt hervinden.

podcast

Luister de podcast op spotify

Podcast over hoogbegaafdheid

Hoogbegaafdheid ontdekken en herkennen: een gesprek met Annita Smit en Jan Stevens

Maak kennis met de trainers van de online training “Hoogbegaafdheid ontdekken en verkennen”.

In deze aflevering gaan Annita Smit en Jan Stevens in gesprek over hoogbegaafdheid, niet als label maar als lens. Deze podcast namen we op als voorbereiding op onze online training Hoogbegaafdheid ontdekken en verkennen, zodat je kunt kennismaken met ons als trainers en met onze manier van kijken.

We praten over kinderen die anders denken, voelen en leren, over ouders die zoeken naar erkenning en over volwassenen die zich nog steeds “anders” voelen.
Een gesprek vol herkenning, waarin het niet draait om theorie maar om menselijkheid, praktijkverhalen en grote passie voor het vak.

Beluister de gratis podcast

 

 

Onze nieuwsbrief

Ben jij leer- en nieuwsgierig? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!
Met jouw aanmelding ga je akkoord met onze privacyverklaring en het ontvangen van onze nieuwsbrief. Je kunt je natuurlijk op elk moment weer afmelden.

Telefonisch contact? Heb je vragen? Bel ons op 0528 23 60 30 en vraag naar Monique van Nuil.